“Фронттан хатлар.1941-1945 еллар.” исеме астында фотокүргәзмә проекты

2018 елның 19 феврале, дүшәмбе

17 февральдә Кнәз мәдәният йортында " Кнәз авыл җирлеге Тукай муниципаль районында «Сугыш еллары хатлары 1941-1945 еллардагы» фотокүргәзмә ачылды.

Әлеге экспозиция ачылышында катнашты Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Тукай муниципаль районының социаль мәсьәләләр буенча Гөлнара Фердинандовна Ганиева, Тукай муниципаль районы башлыгының секретарь вазыйфасын алып баручы территориаль төбәк оешмасының Бөтен россия сәяси партиясе «Бердәм Россия» Резеда Хасиятовна Сафина, Идарә башлыгы мәдәният бүлеге җитәкчесе Алсу Арслангалиевна Җәббарова, архив бүлеге начальнигы Неля Музафаровна Хазрятова, Тукай муниципаль районының сугыш хәрәкәтләре ветераннары иҗтимагый оешмасы җитәкчесе Айбулат мөнир улы Якупов.

Үз чыгышларында алар үткәрүнең зур әһәмияткә ия булуын мондый акция максатында җәмәгатьчелек игътибарын тарту, бигрәк тә мәктәп укучыларына һәм яшьләргә кирәклеге турында сөйләделәр.

Район халкы һәм килгән кунаклар үзләренең гаилә архивларында саклана торган Бөек Ватан сугышыннан калган хатларны «Патриот» хәрби дан Музеена сакларга бирергә булу турында сөйләделәр.

Чыганак:"Якты юл" газетасы