февраль, 2017 ел
дүшәмбе

Тукайлылар җирле үзидарә органнарының һәм учреждениеләренең эшеннән канәгать яки канәгать булмауларын Интернет аша әйтә ала. Фикерләрне 1 гыйнвардан 31 декабрьгә кадәр ТР Икътисад министрлыгы сайтына (http://mert.tatarstan.ru/opros22.htm) җибәрергә мөмкин.

Агрохолдинг Тукаевского района представил халяльную продукцию на международной выставке «ПРОДЭКСПО-2017»

Республиканың агросәнәгать комплексын үстерүдәге казанышлары һәм күпьеллык нәтиҗәле хезмәте өчен «Чаллы-Бройлер» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте генераль директоры Дилшат Галимҗан улы Ситдыйковка Татарстан Республикасы Президентының Рәхмәте белдерелде.

Тукай муниципаль районының 2016 елга социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре

Тукай районы Биклән егетләренең WorldSkills та катнашкан роботы чыгышы видеосы

ТР премьер-министры урынбасары – ТР мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов Тукай районына эшлекле сәфәр кысаларында Тукай муниципаль районы белем бирү учреждениеләре эшчәнлеге белән танышты.

Новый мәктәбендә 7 февраль көнне укыту- тәрбия эшләре буенча директор урынбасарларының семина-киңәшмәсе узды

14февраль  көнне 8.00-12.00 сәг. Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе  “Бердәм кайнар линия көне” уздырачак, ул җир  мәсьәләләренә   багышлана.

7 февраль  көнне Круглое Поле поселогы урта мәктәбендә Парламент дәресе үтте.  Укучылары алдында иң беренче булып авыл җирлеге башлыгы, депутат Низамиева Э.Р.  чыгыш ясады һәм авыл җирлеге депутатлары  Гуфранова Н.В., Сафина Т.В. балалар өчен файдалы мәгълуматлар бирделәр