март, 2017 ел
җомга

Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведев Рөстәм Миңнехановны   II дәрәҗә Столыпин медале  белән бүләкләде

Тукай муниципаль район башлыгы урынбасары  Рөстәм  Закиров  Яна Байлар  авылында  яшәүче Хатбуллин Сөләйман бабайны 95  яшьлек юбилее белән котлады.

«Сәйлән » балалар бакчасында "Тирә-юньне танып белү эшчәнлеге буенча балалар бакчасы һәм мәктәп арасында күчүчәнлек  ”дигән  темага  багышланган районара семинар узды.

РФ Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы хезмәт шартларын һәм хезмәтне саклауны яхшырту, бу  өлкәдә эшне иң яхшы оештыру тәҗрибәсен, хезмәт культурасын үстерү, сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау максатыннан быелның 13 апреленнән 17сенә кадәр Сочи шәһәрендә Бөтенроссия хезмәтне саклау атналагы үткәрә.

Районда минераль ашламалар  туплану турында оператив белешмә

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә

Хәзер барлык тукайлылар да рәсми булмаган мәшгульлеккә каршы көрәшкә кушыла ала. Хезмәт хакын тоткарлау, аны «конвертта» түләү очракларына юлыкканда «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат порталына хәбәр җибәрергә һәм 70-00-76 телефоны буенча район башкарма комитетының кайнар линиясенә шалтыратырга була.

22 апрельдә башкалабыз КазандаТатарстан халыкларының III cъезды узачак. Бу чарада Тукай районыннан  4 делегат  катнашачак