март, 2017 ел
дүшәмбе

«АГРОКӨЧ» холдингы составына кергән «Чаллы-Бройлер» җәмгыятенә эш сәфәре белән ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов килде.

Татарстан Республикасындагы нәсел хуҗалыкларының торышы турында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов шимбә көнне Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә сөйләде.

2017 елның 25 мартында 10.00 сәгатьтә “Казан дәүләт аграр университеты” югары һөнәри белем бирү ФДБМУ Ачык ишекләр көне үткәрә.

Тукайлылар пенсия фонды идәрәсеннән белешмәләрне  төрле юл белән ала алалар

Зәй шәһәрендә мәктәбендә укучылар арасында “Кышкы ГТО фестивале” узды. Анда егетләр-кызлар (барлыгы189 укучы ) мылтыктан ату, иелү, урыннан ераклыкка сикерү, йөзү һәм башка ГТО нормалары буенча “имтихан” тотты.

Советского Союза Герое Калимулла Якуб улы  Якупов  истәлегенә биатлон буенча  район Беренчеле  һәм Чемпионаты узды

Татарстан Республикасы Хөкүмәте “Җир сәгате-2017” халыкара акциясенә кушылачак. Әлеге акция кысаларында Җир йөзендәге йөз меңләп кеше, планетаның киләчәге өчен борчылуын күрсәтер өчен, утны бер сәгатькә сүндереп торачак.
Акция бүген, 25нче мартта, җирле вакыт белән 20.30 -21.30 да узачак,яктырта торган утлар бер сәгатькә сүндереләчәк.

11 март көнне Сосновый Бор поселогында Бятиков Иван  Алексеевич истәлегенә  өстәл теннисы буенча Тукай   районы беренчелеге һәм Чемпионат   узды

Федераль салым хезмәтенең 9нчы районара инспекциясенә   салым түләүдә ташламалар турында хәбәр итә

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә