апрель, 2017 ел

Тукай  районы прокуратурасы  эшмәкәрлекне кабул итә

Россия федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы идарәсе №9  бүлекчәсе халыкка салым түләүләре буенча мәгълүмат җиткерү максатыннан 14 һәм 15 апрель   көннәрендә “Ачык ишекләр” көне үткәрә 14 апрель   көнне  инспекцияләре иртәнге 9.00дән 20.00гә кадәр, ә15 апрель көнендә 10.00 дән 15.00гә кадәр эшләячәкләр.

Татарстан Экология һәм табигый ресурслар министрлыгы өмәләрдә иң актив катнашучылар өчен конкурс үткәрә. “ЭкоЯЗ-2017” бәйгесе үткәрү буенча район башкарма комитетында карар да кабул ителде.

Росреестр Татарстана  в составе региональной межведомственной комиссии проведет обследование земельных участков, имеющих признаки наличия условий, способствующих возникновению очагов возгорания, в том числе при сплошном выжигании растительности.

Район башлыгы урынбасары  Рөстәм Закиров авыл хуҗалыгы предприятиеләре, крестьян-фермер хуҗалыгы җитәкчеләре һәм белгечләре белән очрашты.

Кече һәм урта бизнес эшмәкәрләре игътибарына

2017 елның 5 июленнән 7 июленә кадәр Татарстанда «Бөтенроссия кыр көне – 2017» уникаль агросәнәгать күргәзмәсе узачак. Аның кысаларында Россиядә һәм дөньякүләм органик авыл хуҗалыгын үстерүгә багышланган халыкара конференция үткәрү планлаштырыла.

Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районының Мске Ерыклы авылыннан КФХ башлыгы Минталип Миңнеханов язгы кыр эшләрен уздыруга әзерләнә.

Бу елның 4 апреленнән 7 апреленә кадәр Татарстан Республикасы муниципаль районнарында 2017 елгы язгы кыр эшләрен уздыруга әзерләнү буенча АПК оешмалары арасында конкурслар узачак. Максат – авыл хуҗалыгы оешмаларының язгы чәчү кампаниясенә әзерлек дәрәҗәсен арттыру.

Яшь эшкуар мәктәбенә гаризалар алу дәвам итә