апрель, 2017 ел

Бөтендөнья  сәламәтлек көненә багышланган  флэшмоб узды

Татарстан Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы Татарстан Министрлар Кабинетының “Кеше һәм табигать”, “ЭКОлидер” конкурсы  уздырырга  карар нигезләде

Район балалар "Балкыш" иҗат фестиваленен"Без бергә" девизы астында  гала- концерты узды

Тукай районы Түбән Суыксу авыл китапханәсендә шигърият көненә багышланган “Ач, шигърият, серләреңне...“ дип аталган әдәби кичә узды,

Россия Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы россиялеләргә май аендагы ял көннәре турында хәбәр итә. Эшләүче гражданнар Яз һәм хезмәт бәйрәмендә - 3, Җиңү көне уңаеннан 4 көн ял итәчәк. Бу хакта «Российская газета» басмасы җиткерә.

4 апреля состоялось заседание Экспертного Совета по моногородам. На заседании выступила член Комитета Государственной Думы по экономической политике, промышленности, инновационному развитию и предпринимательству, депутат Государственной Думы Российской Федерации Альфия Когогина.

Чаллы-ТВ  Татарстан-24 каналы аша үз тапшыруларын күрсәтә башлады. Бу илебездә телевидение цифрлы форматка күчү белән бәйле.

Калмия авыл җирлегенә караган Малтабар авылында гомер итүче Миннеәхмәтова   Срур Миннеәхмәт кызы 90 яшьлек гомер бәйрәмен каршылады.

5 апрель көнне  «Энергетик»мәдәният сараенда тантаналы төстә Ана капиталы сертификаты тапшырылды

Район хуҗалыкларында язгы кыр эшләрен тулы хәзерлектә каршылыйлар, дияргә була. Районда 49 мең 405 гектар мәйданда язгы чәчү башкарылачак.