май, 2017 ел

«Ярыш» хуҗалыгында язгы чәчү эшләре тәмамланды

25 май көнне тукайлыларны Татарстан Республикасы Дәюләт Советы депутаты Илшат Әминов кабул итә.

16 нчы май  көнне Казан шәһәре «Зарница»узүгендә 4 нче робототехника буенча республикакүләм ярышлар үтте  Әлеге ярышларда Биклән авылыннан    укучылар катнашты

Компенсационная и ежемесячная выплаты по уходу будут включаться в стаж на основании данных персучета

"Өченче буын" спартакиадасы  узды

Сәламәтлекләре ягыннан мөмкинлекләре чикле балалар 19 май көнне Әлмәт шәһәрендә үткән «Өмет җилкәне» өченче региональ иҗат фестиваленең гала-концертында катнаштылар. Хәйрия чарасын «СМП-Нефтегаз» акционерлык җәмгыяте каршында эшләүче «Яз» Татарстан региональ иҗтимагый хәйрия оешмасы үткәрде.

2002 елгы һәм аннан кечерәк яшьтәге үсмерләр Биклән һәм Кнәз мәктәпләре спорт мәйданчыкларында футбол буенча район беренчелегенә ярыштылар.

Бердәм Россия” партиясе “Яшь гвардия” членнары   халык  белән берлектә Сосновый Бор поселогында   агачлар утыртты

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә

Комитет Госдумы по экономической политике, промышленности, инновационному развитию и предпринимательству 18 мая рассмотрел поправки в принятый Госдумой в первом чтении  проект федерального закона «О внесении изменений  в статью 1 Федерального закона «О закупках товаров, работ, услуг отдельными видами юридических лиц» и Федеральный закон «О контрактной системе в сфере закупок товаров, работ, услуг для обеспечения государственных и муниципальных нужд».