июнь, 2017 ел
җомга

13 июнь  көнне    иртәнге сәгать 8 дән көндезге 12гә кадәр Татарстан дәүләт теркәве уздыра торган идарә (Росреестр) республика буенча бердәм кайнар линия көнен үткәрә. .Кайнар линия күчемсез милекне теркәү буенча кирәкле документларга багышлана.

Июнь ялларында сәяхәт итәр өчен үзенә тартып торган Россиянең иң популяр кече шәһәрләре исемлегендә Болгар беренче урынны алган. «ТурСтат» агентлыгы уздырган тикшерүгә халкы 10 меңнән аз булган, шулай ук туристик офисларда һәм онлайн рәвештә яшәү урыннына бронь ясау буенча мәгълүматлар кергән.

12 июнь көнне, район ЮХИДИ инспекторлары «Тоннель» операциясе кысаларында Яр Чаллы – Водозабор юлының беренче километрына рейдка чыгачаклар.

Район хуҗалыклары алдына бүгеннән үк терлек азыгы әзерләүгә керешү бурычы куелды

Кенәз мәдәният йорты хезмәткәрләре "Волонтер" отряды белән берлектә «Коррупциягә-юк!!»дигән акция  уздырды

Татарстада «Россия 24» телеканалында    Росреестр идәрәсенең дәүләр теркәүләрен   электрон рәвештә башкару бүлеге башлыгы Ада Зәйдуллина  интервью  бирәчәк

Госдумой во втором чтении принят законопроект «О внесении изменений в Воздушный кодекс Российской Федерации и статью 29.11 Кодекса Российской Федерации об административных правонарушениях в части ведения реестра лиц, воздушная перевозка которых ограничена».

Майның соңгы декадасында һәм июнь башында Татарстан Республикасында кече яшьтәге 5 баланың тәрәзәдән егылу очраклары теркәлде. Аларда 2 баланың гомере өзелде, 3 бала сәламәтлегенә зыян алды. Әлеге фактлар ата-аналарның балаларын тиешенчә карамаганнарын раслый. Ә бу административ җаваплылык дигән сүз.

Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин “Республика яклау фонды булдыру турында”гы карарны имзалады.

Мәскәүдә «Россия авылы – 2017» форумы ачылды.