июнь, 2017 ел

Тукай районында печән әзерләүгә яңгырлар комачаулый

Сабан туе гузэле-2017

19 июньдә Тукай муниципаль район Советының уналтынчы утырышы үтте. Анда хокук саклау һәм күзәтчелек органнары җитәкчеләре, палата рәисләре, яшьләр парламенты вәкилләре һәм массакүләм-мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашты.

Пенсия фонды идәрәсе өлкән буын кешеләре өчен "День правовой помощи" уздырды

Сәләт лагере “Болгар Туган тел форумы“ның икенче сменасы дәвам итә. Файдалы һәм күңелле ял итүчеләр арасында тукайлылар да бар.

«Хәтер шәме» акциясендә Тукай районыннан 2500ләп кеше катнашачак

16 июнь көнне Яр Чаллы ГЦДТ  "Йолдызлы җәй" дигән  фестиваль-конкурс  узды .Анда Иштирәк авылының  « Тамчы» театр коллективы балалары  сәнгатьле уку номинациясендә призлы урыннарга лаек булдылар:

20 июнь көнне   Татарстан поселогы китапханәсендә  «Этот чудесный мультяшный мир» информацион сәгать узды

Тукай  районы башлыгы Васил Хаҗиев    ПК Камский, КФХ Вильданова Г.М., КФХ Хасанов А.А,  ООО СХП Ярыш, ООО Гигант  хуҗалык җитәкчеләре белән очрашты