август, 2017 ел
чәршәмбе

Хакимияттә үткән атналык киңәшмәдә район башлыгы Васил Хаҗиев Түбән Суыксу авыл җирлегенең яңа җитәкчесе белән таныштырды. Бу вазифага 52 яшьлек Флер Гаяз улы Ихсанов сайланды.

Татарстан территориясендә республика хөкүмәте боерыгы буенча урманнарга керү чикләнгән. Әлеге карар IV һәм V класслы янгын куркынычы урнашу белән бәйле кабул ителгән, дип хәбәр итә республканың Урман хуҗалыгы министрлыгы матбугат хезмәте.

Татарстан Республикасында балалар катнашындагы юл-транспорт имгәнүләрен кисәтү максатыннан киң масштаблы «Игътибар – балалар!» дигән профилактик чара старт алды. Бу хакта Эчке эшләр министрлыгының Татарстан буенча ЮХИДИ идарәсе матбугат хезмәте хәбәр итә.

Иштирәк мәдәният йортында   Россия әләменә багышланган  рәсем  бәйгесе узды

Кенәз мәдәният йорты хезмәткәрләре волонтерлар белән берлектә Россия әләме көненә багышланган  «Триколор» акциясе уздырдылар

Муниципаль районы башлыгы ООО Р-Агро     , ООО АПК  Биклянь, КФХ Ларкина Л.В,  ООО Тукаевская Продкорпорация, ПК Ирек, ООО СХП им Сайдашева.хуҗалык җитәкчеләре, авыл хуҗалыгы белгечләре белән очрашты