сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасында инвалидларның хокукларын яклау, аларны техник чаралар белән тәэмин итүгә кагылышлы мәсьәләләр буенча 2017елның 6 сентябрендә 9.00-17.00 сәгатьләрдә кайнар линия телефоны эшләячәк.

Тукай районы башлыгы Васил Хаҗиев хуҗалык җитәкчеләре ,белән очрашты ООО Р-Агро , ООО АПК  Биклянь, КФХ Касакин,  ООО Тукаевская Продкорпорация, ПК Ирек, ООО СХП им Сайдашева.

31 август конне Югары Суык-Су авыл клубы территориясендэ Республика коне унаеннан бэйрэм чарасы уткэрелде.

Тубэн Суык-Су мэдэният йортында Республика коне унаеннан бэйрэм чарасы   веломарафон белэн ачып жибэрдек.

Татарстан Республикасы бәйрәмендә Ветеран-пенсионерлар шахмат-шашка ярышларында 5   -пенсионер ,инвалид пенсионер-– 1кеше катнашты   .Өстәл  теннисы  турнирында 2 пенсионер  катнашты

Тубән Суыксу  мәктәбендә «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» акциясендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы бүлекчәсе хезмәткәре   хәйрия акциясендә катнашты

“Халык участковые” конкурсы башлана

Полиция участок уполномоченныйлары үзләре хезмәт күрсәтә торган территорияләрдә тәүлек әйләнәсе кешеләр белән эшлиләр.

7 сентябрь көнне Тукай районында  Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Марат Мансур улы Бариев   җәмәгатьчелекне кабул итәчәк.