октябрь, 2017 ел

А.С. Груничев кабул итэ

Боерган авыл җирлегенә караган  Таулар авылында  яшәүче хезмәт ветеранын Гөлсем Хәлим  кызы Нәбиеваны  90 яше тулган көне белән  котладылар

Кече Шилнә авылында яшәүче   Исмагыйлов  Мәсгут Самат улы   90 яшен тутырды

9 октябрь көненә Тукай районы буенча кыр эшләре көндәлеге

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә

Районда һәр ел саен зурлап «Армиягә чакырылучы көне» уздыру традициягә керде. 2017 елның көзге чакырылыш кампаниясе алдыннан шундый чара Кнәз мәдәният йортында үткәрелде.

Малтабар  авылында Өлкәннәр көне узды

Самая большая награда – это благодарность хлебороба

Чөнки ашлык, көтелгәнчә, зур булды, терлек азыгы да запас белән әзерләнде, яшелчә культуралары да уңды һәм аларны бүген җыеп алу дәвам итә. Республика буенча 5 млн тоннадан артык икмәк җыелды. Тукай районы да соңгы берничә ел өчен иң яхшы күрсәткечкә иреште – барлык җыелган икмәк күләме 153,5 мең тоннаны тәшкил итте. Бу бер гектардан уртача 36,1 центнер дигән сүз.

Иштирәк авылында Өлкәннәр көне чәй өстәле артында, концерт программасы,төрле бәйгеләр белән узды