гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

Тукай муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе вазифаларын башкаручы Фаил Камаев бүген 2018 елның беренче эшлекле киңәшмәсен уздырды. Бүлек һәм хезмәт җитәкчеләре катнашында үткәрелгән җыелышта Яңа ел каникулларында оештырылган чаралар, хәвефләр, шулай ук район администрациясе эшчәнлеге турында сүз барды. Фаил Мисбахович шулай ук администрация хезмәткәре Николай Китовны 60 яшьлек юбилее белән котлады, истәлекле бүләк тапшырды.

2018 елның 28 февралендә «Иминлек. Элемтә. Интернет» XXII форумы кысаларында “Хезмәтне саклау буенча иң яхшы белгеч” X Республика конкурсы узачак. Аны Татарстан Республикасының Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы ярдәмендә Хезмәтне саклауның төбәкара ассоциациясе оештыра.

10 гыйнвар көнне  Яр Чаллы шәһәреПенсия фонды идәрәсе (Яна шәһәр 24 Е йорты , 8 этаж) "Пенсия өлкәсендәге законнардагы узгәрешләр" дигән темага     иртәнге-чәйгә чакыра

18 -21 декабрь кэннэрендэ  белем бирү учреждениеләре арасында    «Кышкы әкият" дигән кар сыннарын  төзү буенча бәйге узды

25 декабрь көнне  «Татнефть-арена» боз сараенда үткән Президент елкасында Тукай районыннан 22 укучы катнашты.

6 гыйнвар  көнне     Сосновый Бор поселогында  Ата-аналар һәм балалар белән "Әти-әни һәм мин-спорт гаиләсе"дигән спорт чарасы  узды

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә

Тукай районының балалар бакчаларында Яңа ел алды бәйгеләренең җиңүчеләре аталды