март, 2018 ел
дүшәмбе

Беренче мәгълүматлар буенча Тукай районында иң күп тавышны Владимир Путин җыйган – 91,09% (26631 кеше). Икенче урында Павел Грудинин бара – 4,73 %. Владимир Жириновский 1,56% тавыш җыйды.

18 март көнне ,Казанда Россия Беренчелегенэ  көрәш ярышлары узды,анда 230 көрәшче катнашты  .2000-2001 елгы егетләр арасында, 70 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында көч сынашкан Рамазанов Ильназ  1 нче урынга  лаек булды (тренер: Мөхәммәдиев  М.М.)

Росреестр Татарстана: «вся недвижимость в одном кабинете»

“Ел укытучысы” Бөтенроссия конкурсы төбәк этабының җиңүчеләрен бүләкләделәр

ТАССР оешуның 100 еллыгы уңаеннан

Элла Памфилова Татарстанда сайлау тиешле дәрәҗәдә узды, диде

Сайлаулар көнендә Иске Абдул мәктәбендә "Куңелле стартлар" уены  узды

Татарстанда язгы чәчү өчен 349 мең тонна бөртекле, кузаклы һәм ярма культуралары кирәк. Бүгенге көндә республиканың авыл хуҗалыгы оешмалары складларында 371 мең тонна орлык бар (ихтыяҗга карата 106%). Оригиналь һәм элиталы орлыклар 29% тәшкил итә, югары репродукцияләр барысы – 92%.

Н.Э. Бауман ис. Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясендә Ачык ишекләр көне уза

Район авыл хуҗалыкларында сөт җитештеру буенча оператив белешмә