март, 2018 ел

Бердәм экологик дәрес

Җир участоклары, бина һәм корылмалар, төзелеп бетмәгән объектлар, фатирлар һәм йортлар - болар барысы да күчемсез милек. Ә һәр күчемсез милекнең хуҗасы булырга тиеш.

Росреестр   «Business FM Казань»  радиосы аша электрон хезмәт күрсәту турында чыгыш ясый

Халыкара урман көне уңаеннан ,Түбән Суыксу авыл китапханәсендә балалар өчен мастер-класс узды

22 мартта Татарстанда төнлә һәм көндез көньяк-көнчыгыш районнарында кар көртләре булуы һәм кар явуы көтелә, дип хәбәр итә Гидрометерология үзәге.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы «2017-2020 елларга Татарстан Республикасында крестьян (фермер) хуҗалыклары базасында гаилә терлекчелек фермаларын үстерү” ведомство программасында катнашучыларны сайлап алу буенча конкурс башлану турында игълан итә.

21 март көнне «Энергетик» мәдәният сараенда ана капиталы сертификатларын тапшыру тантанасы узды. Тукай районыннан тагын  биш гаилә сертификатка ия булды.

21 март көнне ,  Бөтендөнья шигърият көне  уңаеннан, Татарстан поселогы китапханәсе узенең 60 еллыгын билгеләп үтте,Чарада  Мерәс,Иске Абдул,Шилнебаш  авылларыннан   төрле еллларда    китапханәләрдә эшләгән китапханәчеләр Тәслима Харис кызы  Исмагилова, Хәния Нуриәхмәт кызы  Әхмәтгалиеева, Мәйсәра Мөҗахит кызы  Мирзаянова чакырылган иде

22 март көнне,сәнать 10.00да,   Пенсия фонды Идәрәсе  (пр. Мира, д. 24Е, 9 этаж, актовый зал) Чаллының өлкән яшьтәге апа-абыйлар өчен,   экология буенча ачык дәрес  уздыра

Альфия Когогина: Законопроект не должен стать «дубинкой для предпринимателей».