Тукай муниципаль районы Советының II утырышы узачак

2020 елның 20 октябре, сишәмбе

21 октябрьдә 10.00 сәгатьтә Тукай муниципаль районы Советының II утырышы була.

Уздыру урыны: Яр Чаллы шәһәре, Муса Җәлил проспекты,46 йорт, утырышлар залы

Көн тәртибе:

1.Татарстан Республикасы «Тукай муниципаль районы» муниципаль берәмлеге Башкарма комитеты җитәкчесен билгеләү турында

2. Тукай муниципаль районы территориясендә милли проектларны тормышка ашыруның барышы турында

3.«Тукай муниципаль районы» муниципаль берәмлеге Советының 2019 елның 6 декабрендә кабул ителгән 37/2 номерлы «Тукай муниципаль районының 2020 елга һәм 2021, 2022 елларның планлы чорына бюджеты турында " гы карарына үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү турында»
4.Тукай муниципаль районы Советының «эшчәнлекнең аерым төрләре өчен вмена кеременә бердәм салым рәвешендә салым салу системасын гамәлгә кертү турында " гы карарын гамәлдән чыгару турында»
5.Тукай муниципаль районы Советының даими комиссияләре составы турында
6.Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы Советы каршындагы Яшьләр парламенты составы турында
7.Тукай муниципаль районында су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу өлкәсендә коммуналь инфраструктура системаларына, җылылык белән тәэмин итү объектларына карата концессион килешүләр төзү, әлеге объектларны җайга салынулы оешмаларга концессиягә тапшыру буенча «Юл картасы» чаралар планын раслау турында;
8.Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районының күчемсез милкен читләштерү турында»
10.Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының "Җирләрне җирле әһәмияттәге махсус сакланыла торган территорияләр җирләренә кертү, алардан файдалану һәм Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы территориясендә саклау тәртибе турындагы нигезләмәне раслау хакында" 2006 ел, 7 нче июнь, 324 нче номерлы карары