Шилнәбаш урта мәктәбе  базасында Тукай районы ЮХИДИ бүлегенең пропаганда бүлеге җитәкчесе белән очрашу булды

2022 елның 18 ноябре, җомга

17 ноябрь көнне   Шилнәбаш урта мәктәбендә Тукай районы ЮХИДИ пропаганда бүлеге начальнигы Резеда Разяповна белән очрашу булды, ул укучылар белән "Юлда куркынычсызлык", юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәү турында әңгәмә үткәрде, тәүлекнең караңгы вакытында киемдә яктылыкны чагылдыручы элементлар булу кирәклеген искәртте. Бу көнне «ЮИД» һәм Форпост отряды педагог Жукова Е. С. җитәкчелегендә Бөтендөнья ЮХИДИ корбаннарын искә алу көненә багышланган Тукай районы ЮХИДИ бүлегенең пропаганда бүлеге начальнигы Гыйльметдинова Резеда Разяповна, Тукай районы буенча ЮХИДИ өлкән лейтенанты Сәетов И. Р, ТР Тукай муниципаль районының  Тәрбия эше Үзәге методисты Бәхтиярова Д.Р. белән берлектә «Сез безнең йөрәкләрдә» дигән акция уздырды.

ФОРПОСТ отряды активистлары район буенча юл-транспорт һәлакәтләрендә үлүчеләр статистикасын китерделәр. ЮИД  членны  белән берлектә укучыларга машиналар йөрү өлешендә законга буйсынучан тәртип кечкенәдән үк формалашырга тиешлеген искәрттеләр, бу исә хәрәкәтнең барлык катнашучылары тарафыннан кагыйдәләрне һәм бурычларны үзара үтәү генә аварияләр санын киметергә һәм юлларда үлем һәм җәрәхәтләнү очракларын булдырмаска мөмкин. Ахырда да катнашучылар юл-транспорт һәлакәте корбаннарын бер минутлык тынлык белән искә алдылар.

• Юл-транспорт һәлакәтләре корбаннарын искә алу көненә багышланган чаралар үз гомерләре һәм гомерләре өчен җаваплылык тәрбияләү һәм укучыларның игътибарын юл хәрәкәте иминлеге проблемасына җәлеп итү максатында үткәрелде.