«Яшь фермер» VI интеллектуаль уенының төбәк этабында катнашу өчен гаризалар кабул итү дәвам итә

2018 елның 19 феврале, дүшәмбе

Быел «Яшь фермер» интеллектуаль уены Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы һәм «Россия эшкуары» ФДБУ ярдәмендә Россия Авыл яшьләре берлеге тарафыннан үткәрелә. Уенның максаты – укучыларда мәгълүмат җыю һәм анализлау, идарәчел карарлар эшләү күнекмәләрен булдыру һәм командада эшләргә өйрәтү, шулай ук авыл хуҗалыгы тармагында аларга бизнес-планнар эшләүдә ярдәм итү.

Уен өч этапта удырыла:

1) төбәк (2018 елның 1 мартына кадәр) – Россия Федерациясе субъектларында уеннар уздыру;

2) федераль-читтән торып (2018 елның 1 апреленә кадәр) – беренче этаптагы уеннарда җиңүчеләрнең конкурс эшләрен бәяләү;

3) федераль-көндезге (2018 елның апрель-май айлары) – проектларны Мәскәү шәһәрендә эксперт советы каршында шәхсән яклау.

Татарстан Республикасында VI интеллектуаль уенының төбәк этабын Казан дәүләт аграр университеты оештыра. Уенда 5кә кадәр кешедән торган командалар – республиканың урта махсус һәм югары уку йортлары студентлары катнаша.

Уенда катнашу өчен команда оештырырга, бизнес-план әзерләргә һәм 2018 елның 15 февраленә кадәр түбәндәге адреска заявка җибәрергә кирәк: 420015, ТР, Казан шәһәре, К. Маркс ур., 65 йорт.

Өстәмә мәгълүмат алу өчен 8 (843) 5674647 телефоны аша яисә электрон адреска: Lenar.Shagivaliev@kazgau.com мөрәҗәгать итәргә мөмкин.