апрель, 2016 ел

Сезнең өчен Бердәм Дәүләт хезмәте  порталы  эшли (http://gosuslugi.ru)

Салым түләүчеләр өчен

Биклән мәктәбендә "Без ГТО бирергә әзер!" дигән акция кысаларында  татарча көрәш буенча Рәсәй беренчелегендә абсалют батыр булып калган   Илназ Рамазанов  белән очрашу узды

“Яшь профессионаллар” WorldSkills Ачык төбәк чемпионатына сайлап алуда Биклән  мәктәбе командасы да бар иде ,алар   14+. категориясендә көч сынашты.  Латыпов Ирек (8 кл.) һәм Нуриев Ринас (7 кл.) район данын якладылар һәм 2 нче урынга лаек булдылар

Бәтке мәктәбендә Мохото Алена җитәкләгән волонтерлар отряды укучылар белән «Ржевская битва» дигән түгәрәк өстәл артында сөйләшүләр оештырды.

Новый поселогы китапханәсендә мәктәп укучылары белән кошларны тану һәм аларны кунакка чакыру кичәсе узды.

Теләнче Тамак авыл җирлегендә ирләр жыелма командалары арасында Бөек Җиңүнең 71 еллыгына багышланган волейбол буенча ачык район чемпионаты булып узды. Әлеге ярышта Тукайдан кала, Сарман, Актаныш, Азнакай районнарыннан 50гә якын спортчы катнашты. Район данын яклап Биклән, Теләнче Тамак, Бәтке авылларының җыелма командалары көч сынашты.