август, 2017 ел
дүшәмбе

Кенәз мәдәният йорты каршында эшләп килүче «Объектив»Агитбригадасы  кыр эшчәннәре янында булып кайтты

Район спорт һәм яшусмерләр мәктәбенең    көрәш буенча укытучы- тренеры  Мөхәммәдиев  Марата Минтаһир улы  Татарстан Республикасы Президенты Рәхмәт хаты белән бүләкләнде.

Район башлыгы Васил Хаҗиев рәислегендә киңәшмә узды. .Киңәшмәдә Урак -2017  турында суз барды.

18 август көнне   Иске Абдул мәктәбе  базасында   август  киңәшмәсенең тәрбия буенча  директор  урынбасарлары,  методистлар, класс җитәкчеләре,өстәмә белем бирүче     педагоглар өчен секцион семинар- киңәшмә  узды.

"Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» акциясе кысаларында Борды  мәктәбендә дә беренче сыйныфка баручы балаларга портфельләр тапшыру тантанасы үтте.

Уткән атнаның пәнҗешәмбесендә «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» акциясе кысаларында Кече Шилнә  мәктәбенең беренче сыйныфка баручы сабыйларына портфельләр тапшыру тантанасы булып үтте.Анда  ата-аналар, районның мөлкәти һәм җир мөнәсәбәтләре палатасы  бүлеге башлыгы   А.А. Мингалимов катнашты.

Уткән атнаның пәнҗешәмбесендә «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» акциясе кысаларында Мәләкәс  мәктәбенең беренче сыйныфка баручы сабыйларына портфельләр тапшыру тантанасы булып үтте.Анда  ата-аналар, районның Совет аппараты җитәкчечсе Әсхәдә Наврозова  катнашты.

Социаль пакеттан файдаланучыларга бу хезмәттән баш тарту турында 2017 елның 1 октябренә кадәр гариза язарга була.

21 август  көненә Тукай районы буенча кыр эшләре көндәлеге

Район авыл хуҗалыкларында сөт җыеп тапшыру буенча оператив белешмә