"Хәтер бакчасы" акциясе

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген Шилнебаш мәктәбендә “Хәтер бакчасы” акциясенә һәм махсус хәрби операциядә һәлак булучылар истәлегенә музейда экспозиция ачылуга багышланган тантаналы митинг узды. Чарада Тукай муниципаль районы башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Рөстәм Закиров, Чаллы шәһәре һәм Татарстан Республикасы Тукай районы хәрби комиссары Дамир Вәлиев, “Закамья бакчалары” региональ иҗтимагый оешмасы җитәкчесе Дмитрий Волков катнашты. Бәйрәмнең мәртәбәле кунаклары хәрби бурычын үтәгәндә һәлак булган хәрби хезмәткәрләрнең туганнары һәм якыннары булды. Чара махсус хәрби операциядә катнашучыларга багышланган музейда экспозиция ачылудан башланды. Шуннан соң барысы да яңа мәктәп бинасы янында митингка җыелды, анда бик күп җылы сүзләр әйтелде. Бәйрәм 2024 елгы Чиябаш мәктәбен тәмамлаучылар, һәлак булган солдатларның кунаклары һәм туганнары тарафыннан Дан аллеясында агач утырту белән тәмамланды.