Район башлыгы дүшәмбе киңәшмәсен уздырды .

2015 елның 3 августы, дүшәмбе
3 август    көнне район башлыгы Васил Гариф улы Хаҗиев катнашында Совет аппаратының  дүшәмбе киңәшмәсе узды. Киңәшмәдә   район башкарма комитеты җитәкчесе Вәсим Асылгәрәев, азык- төлек идәрәсе башлыгы Хәйдәр Сабитов, бүлек башлыклары, авыл жирлеклэре башлыклары ,оешма житэкчелэре катнашты.
Тикшерелгән сораулар:
*урып-жыю  эшлэрене нәтиҗәләре; азык җитештерү( чыгыш ясаучы - азык- төлек идәрәсе башлыгы Хәйдәр Сабитов);

* районда ремонт хэм тэзелеш эшлэренен утэлеше ( чыгыш ясаучы  -башкарма комитет житэкчесе урынбасары Ильсияр Абзалова );

* Тукай районы буенча салым  жыю эшлэренен барышы  ( чыгыш ясаучы  -ИФНС №9  булек житэкчесе урынбасары   Эльмира Эхмадеева  );

*2016 елда Татарстанда  авыл хуҗалыгында исәпкә алу кампаниясе турында ( чыгыш ясаучы   -район дәүләт статистика бүлегенен белгеч -эксперты Гэлназ Шайхуллина ).