М.Жәлил ис. Житештеру кооперативы хужалыгы,

МӘГЪЛҮМАТИ ХӘБӘР

Россия Федерациясе Җир Кодексының 39.6 статьясы 2п. 12 пунктчасы,  «Авыл хужалыгы билгеләнешесендәге жирләрнеӊ әйләнеше» турында 2002 елныӊ 24 июлендәге 101-ФЗ номерлы Федераль законнын 10 статьясы 8п. нигезендә Татарстан Республикасы Тукай муниципаль районы Башкарма комитеты крестьян-фермер хужалыгын алып бару өчен биш елга кадәр срокка җир кишәрлеген арендага бирү турында хәбәр итә.

Әлеге хәбәрнамәдә күрсәтелгән максатлар өчен җир кишәрлеген бирү белән кызыксынучы крестьян (фермер) хужалыклары әлеге хәбәрнамә басылып чыккан һәм урнаштырылган көннән алып утыз көн эчендә җир кишәрлеген сату буенча аукционда яки аренда шартнамәсен төзү хокукына аукционда катнашу нияте турында гариза бирергә хокуклы. Гаризалар, Россия Икътисадый үсеш министрлыгының 2015 елның 12 январендәге 1 номерлы боерыгы белән каралган барлык документларны да кертеп, кәгазьдә, мөрәҗәгать итүче тарафыннан «Тукай районы күпфункцияле үзәге» ДБУ филиалы аша шәхсән җибәрелә. Күпфункцияле үзәк түбәндәге адрес буенча урнашкан: ТР, Яр Чаллы шәһәре, Комаров ур., 23 йорт (кабул итү көннәре: дүшәмбе, чәршәмбе, пәнҗешәмбе, шимбә 8.00 сәгатьтән 18.00 сәгатькә кадәр, сишәмбе 8.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр, җомга 7.00 сәгатьтән 17.00 сәгатькә кадәр), тел.: 46-12-37. Гаризалар кабул итүнең соңгы көне: 2022 елныӊ «20» мая.

Җир кишәрлегенең урнашу урыны: Россия Федерациясе, Татарстан Республикасы, Тукай муниципаль районы, М.Жәлил ис. Житештеру кооперативы хужалыгы, гомуми мәйданы 261 762   кв.м, кадастр номеры 16:39: 081001:460.

--------------------------------------------------------------------------------

МӘГЪЛҮМАТИ ХӘБӘР

Җир кишәрлегенең урнашу урыны: Россия Федерациясе, Татарстан Республикасы, Тукай муниципаль районы, М.Жәлил ис. Житештеру кооперативы хужалыгы, гомуми мәйданы 146 873  кв.м, кадастр номеры 16:39:081001:461

МӘГЪЛҮМАТИ ХӘБӘР

Җир кишәрлегенең урнашу урыны: Россия Федерациясе, Татарстан Республикасы, Тукай муниципаль районы, М.Жәлил ис. Житештеру кооперативы хужалыгы, гомуми мәйданы 153 641  кв.м, кадастр номеры 16:39:080801:235.