Татарстан Республикасында табигать саклау прокуроры таләбе буенча суд ташландык суларны норматив чистартуны оештыруны йөкләде

2018 елның 20 ноябре, сишәмбе

Казан районара табигать саклау прокуратурасы«Зәй Су каналы " ҖЧҖ эшчәнлегенә юынты суларны агызганда су объектларын саклау турындагы законнарның үтәлешен тикшерде. Тикшерү барышында ачыкланганча, торак-коммуналь сфера оешмасы тарафыннан, пычраткыч матдәләр концентрациясе нормативларыннан артып, агынты сулар елгасына агызыла, шулай ук рөхсәт документлары юк. Хокук бозуларны бетерү максаты белән табигать саклау прокуроры судка агызыла торган агынты суларны норматив чистартуны тәэмин итү, кирәкле рөхсәт документларын эшләү һәм алу таләбе белән мөрәҗәгать итте. Суд тарафыннан прокуратура таләпләре тулысынча канәгатьләндерелде. Закон бозуларны бетерү прокуратура контролендә.