Илһам Шакиров хөрмәтенә концерты узды.

2019 елның 16 августы, җомга

2019 елның 14 августында Яңа Бүләк авылында район башлыгы Фаил Мисбах улы Камаев катнашында Татарстан Республикасының атказанган сәнгать эшлеклесе - Алмаз Хәмзинның танылган татар җырчысы, Татарстан Республикасының һәм Россия Федерациясенең халык артисты Илһам Шакиров хөрмәтенә концерты узды.
Килгэн кунаклар:
- Татарстан Республикасының җәмәгать һәм дәүләт эшлеклесе, татар язучысы, шагыйрь, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты-Рәзил Вәлеев;
- журналист, продюсер, Муса Җәлил исемендәге премия лауреаты, Рәшит Ваһапов исемендәге фонд җитәкчесе-Рифат Фәттахов;
- «Шинник «Спорт комплексы " шәхси учреждениесе директоры-Рөстәм Ганиев;
Танышу Яңа Бүләк авыл җирлегенең яңартылган стеласыннан, легендар җырчы рәсеме һәм Разил Вәлеев шигыреннән язылган юллар белән башланды.
Аннары кунаклар Илһам Шакировның чишмәсендә һәм хәтер музеенда булдылар, анда аның тормышыннан һәм иҗатыннан мәгълүмат бирелгән. Кунаклар экскурсия белән бик кызыксындылар.
Ә ул арада авыл мәдәният йорты кунакларны түземсезлек белән көтте. Назир Гыймазетдинов җитәкчелегендәге «Мизгел» курайчылар ансамбле көтеп алган кунакларны каршы алды, аннан соң барысын да бик бай концертпрограммасы, җиңел һәм күңелле әңгәмәләр көтте. Зал бертуктаусыз алкышлады.
Кунакларга күрсәтелгән инициатива һәм шундый җылы очрашу өчен чын күңелдән рәхмәтләребезне җиткерәбез! Киләчәктә дә хезмәттәшлеккә өметләнәбез.
Хөрмәт белән, Тукай муниципаль районы Башкарма комитетының мәдәният бүлеге.