февраль, 2016 ел
чәршәмбе

Фермерлар җитештергән продукцияләрен сату өчен һәр атнада Сарман трактына чыгу мөмкинлеген сорыйлар

"Сыйныф җитәкчесе-2016" бәгесенең куст ярышында  Мусабай Завод мәктәбеннэн  9, 11нче сыйныф җитәкчесе Фарухшина Нурсинэ  ,э  "Эстэмэ белем биру педагогы-2016" да Гараева Резида катнашты.

01.02.1 6ел .Круглое Поле мэктэбендэ "Сыйныф житэкчесе-2016"  конкурсынын сайлап алу туры  узды.

"Эстэмэ белем биру педагогы-2016"  конкурсынын сайлап алу турында   Мэлэкэс мэктэбеннэн   Кузьмин Леонид Николаевич катнашты. Ул   "Начальное техническое моделирование" берлэшмэсе житэкчесе.

Кече Шилнэ мэктэбенен 3-4 класс  хэм 5-6 класс укучылары  арасында "Ажаган-2016" ярышлары узды.

Кече Шилнэ мэктэбенендэ  Ватанны саклаучылар кэне  якынлашу унаеннан  Батырлык дэресе  узды.Алар подполковник  Рунг Виктор  Христианович белэн очраштылар

Борды мэктэбендэ     мэктэпне тэмамлаган , тэрле  хэнэри ВУЗ ларда белем алучы студентлар белэн очрашу узды.

Милли кэрэш буенча  Район Башлыгы призына узган ярышларда Биклэн мэктэбе   командасы чираттагы жину яулады.

Россия Федерациясе Хезмәт кодексының 142 нче маддәсенә (хезмәт хакы һәм эшләүчеләргә бирәсе башка сумманы түләү срокларын бозган өчен эш бирүченең җаваплылыгы) үзгәрешләр кертелде.