Ышаныч марафоны.2024

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Авыр тормыш хәлендә булган балаларга ярдәм фонды (алга таба –Фонд) 2024 елның 1-30 апрелендә «ышаныч марафоны " бөтенроссия онлайн-акциясен үткәрүне планлаштыра.2024 (алга таба онлайн–акция), Халыкара балалар ышаныч телефоны көненә (17 май) багышланган. «Навигатор «яшьләр, инновацион һәм профилактик программалар республика үзәге " ДБУ Онлайн - акциянең региональ командасы координаторы итеп билгеләнде, ул Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы карамагында (алга таба–Координатор). Онлайн-акция уздыру максатыннан сайтларда һәм социаль челтәрләрдә бердәм гомумроссия номеры 8 8002000 122 булган балалар ышаныч телефоны турында мәгълүмати хәбәр (пост) һәм видеоролик урнаштырырга кирәк, алар Фонд һәм онлайн-акция координаторы тарафыннан биреләчәк. Онлайн-акция үткәрү чорында (2024 елның 1 апреленнән 30 апреленә кадәр) :

- челлендж " мин балалар ышаныч телефоны номерын беләм, ә син?.... муниципаль интернет - мәйданчыкларда бөтенроссия онлайн - акциясе аша кыска видеороликлар урнаштыру аша, анда «мин балаларның ышаныч телефоны номерын беләм, ә син? " дигән фраза бар....."һәм хештег #Марафондоверия2024 #муниципаль районның исеме учреждениеләр сайтларында һәм социаль челтәрләрдә;

- «шалтыратырга җиңел» фотоконкурсы бөтенроссия онлайн - акциясенең муниципаль интернет-мәйданчыкларында 8800 2000 122 ышаныч телефоны номеры фонында фото урнаштыру аша.