сентябрь, 2017 ел

Единый день консультации

Республикада бөртеклеләр бүгенгә 5 млн тоннадан артык җыелган. Бөртеккә алынасы кукурузны да кертеп, бу күрсәткечне 5,2 млн тоннага җиткерү күздә тотыла, дип белдерде журналистлар өчен үткәрелгән видеобрифингта ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов.

Калинино авылында изге чишмәне яңарттылар

Бикләндә «Сабан туе чишмәсе» төзекләндерелде

Сак булыгыз-- мошенниклар!

Муниципаль районы башлыгы ООО Гигант , ООО СХП Ярыш, КФХ Хасанов А.А,  КФХ Шайхетдинов Ф.Г, КФХ Вильданова Г.М.     хуҗалык җитәкчеләре, авыл хуҗалыгы белгечләре белән очрашты

26-27 сентября в МГТУ им. Н.Э. Баумана проходит X Всероссийская конференция молодых ученых и специалистов «Будущее машиностроения России».

“Чиста караш” 5 нче Республика яшьләр социаль-экологик конкурсы халыкны әйләнә-тирәне саклау мәсьәләләрен чишәргә чакыру, яшьләргә экология өлкәсендәге проблемаларга карата үз фикерен белдерергә мөмкинлек бирү максатыннан үткәрелә.

"Изгелек" белән Теләнче- Тамак картлар йортына сәяхәт

Кэзге «Мэрхэмэтлелек  атнасы»  кысаларында  Яна  поселок  мэдэният  хезмэткэрлэре  куп  кенэ чаралар  уткэрделэр. 8 чишмэнен  тешлэрне  сындырырлык  кэмештэй  саф  сулы  «Кызлар  чишмэсе» -диеп  аталганын  чистартырга  урта  мэктэпнен 6  класс  укучылары  белэн  берлектэ  тэштек.